Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

DexterHollandRulez

archiwum
Pisarz s-f związany z postapokaliptycznym uniwersum Metra został właśnie uznany za przestępcę rozpowszechniającego fake newsy na temat 'operacji specjalnej' – To tak gdybyście mieli jakieś wątpliwości, czy Rosja jest cywilizowanym krajem ceniącym własnych artystów i intelektualistów albo takie fanaberie jak wolność słowa
archiwum
Kolejne ciche ofiary Polskiego Ładu – Najgłośniej mówi się o sklepach i rosnących cenach mediów - i słusznie. To jednak ledwie wierzchołek góry lodowej. Upadają też drobniejsze, prywatne instytucje i inicjatywy związane z kulturą. Tak jak nie ma miejsca dla małych przedsiębiorców, tak też nie ma go dla małych twórców i artystów.Ta konkretna "śmierć" dotyka mnie poniekąd osobiście, bo jednym z anulowanych projektów była antologia grozy słowiańskiej, gdzie miałem nadzieję opublikować swoje opowiadanie. Niestety wydawnictwo zostaje zamknięte, a zbiory w przygotowaniu - porzucone.Niby nic, ale coraz mocniej zastanawiam się nad tym, gdzie w naszym kraju mają się podziać zwykli ludzie ze swoimi drobnymi pasjami i ambicjami, jeśli rząd robi wszystko, żeby przetrwała tylko państwówka i międzynarodowe molochy z nieograniczonym kapitałem.
archiwum
"90% mowy nienawiści wyłapywanej przez facebookowy algorytm dotyczy osób białych" – Według statystyk z kwietnia 2020 roku opublikowanych przez Washington Post około 90% przypadków mowy nienawiści wyłapywanej i usuwanej z portalu przez antyrasistowski algorytm Facebooka stanowiły przypadki treści nienawistnych wobec przedstawicieli rasy białej lub mężczyzn.

1