Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Dadada0122

3 / 3
Dadada0122

[demot] @samodzielny68 Śmieszne jest też to, że mieli takieeee haki na Tuska. Mieli go wsadzić do więzienia. Mają wpływ na policję, służby, sądy, prokuraturę oraz media narodowe. A Tusk jak stał, tak stoi.

23 / 23
Dadada0122

[demot] @robokop23 Jeśli robiła to na NFZ to nie miała prawa. Jeśli robiła to prywatnie spoko- pod warunkiem, że było to legalne( podatki i zasady) w myśl prawa oraz umowy ze szpitalem.

0 / 0
Dadada0122

[demot] @Laufer "Niezadowalające odpowiedzi? One są idiotyczne." Najgorsze, że na pytania skoro Bóg jest tak dobry to po co są kataklizmy/ choroby itp. dostaje jeszcze głupsze odpowiedzi. Na moje pytanie- po co to wszystko, skoro Wszechwiedzący Bóg zna przyszłość i wie jak się to skończy. Czemu czeka, skoro i tak Wie wszystko, wie jacy jesteśmy, zna historię każdego z nas. Wie kim się staniemy i jak skończymy? Dostałem odpowiedź, że Bóg ma swój wielki plan i nikt nie wie na czym on polega :-) jednak mamy wolną wolę i to my podejmujemy decyzje o swoim życiu. No dobra. Skoro mamy wolną wolę to, czy Bóg zna każdy nasz krok? A jeśli zna, to gdzie ta wolną wola?

0 / 0
Dadada0122

[demot] @Laufer Wiem, że czytanie wyrwanych fragmentów powoduje, że powstają dziwne interpretacje. Te, które dostałem nie sposowaiwaly mojego powrotu do Wspólnoty Kościoła. Skopiowałem tekst z katolik.pl oraz innej strony. Chyba masz rację i była to strona jakieś wspólnoty chrzescicjanskiej- przeczytałem tekst na szybko, bo aż tak bardzo mi nie zależało na dokładności. Z tą władza nad swiatem- Szatni kusząc Jezusa obiecywał mu, że odda mu władzę nad swiatem. Sam nazywał się jego Panem. Biblia nazywa Szatana- księciem tego Świata. "Otrzymanie władzy " było moim błędem. Faktem jest jednak, że w Biblii rzymskokatolickiej są teksty sugerujące, że szatan jest Panem tego świata. "Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony. A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie". (J 12,31) "Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata." (J 14,30) "Wiemy, że jesteśmy z Boga, cały zaś świat leży w mocy Złego." (1 J 5, 19)

0 / 4
Dadada0122

[demot] W chrześcijaństwie z punktu teologicznego wygląda to tak: Jeśli chodzi o Szatana( Sławka) i piekło (2.0): " Szatan został zrzucony i otrzymał władzę nad ziemią, a jego zamiarem jest ustanowić samego siebie jako boga tego świata. Ziemia przestała być pod bezpośrednią kontrolą Bożą, lecz weszła pod panowanie szatana, który praktycznie rzecz biorąc, otrzymał cztery ręce, by robić to, co tylko chce. Jezus nazywa szatana „władcą tego świata” (Ewangelia Jana 12,31), a Apostoł Paweł nazywa go „bogiem tego świata”. (II List do Koryntian 4,4). W tym jest Boży plan, by objawić fałszywość grzechu i jego zwiedzenie" Piekło w ST- tłumaczone jest ze słowa Sz’’OL. W NT- piekło określane jest słowami: hades, gehenna, szeol, geber( naleciałości hellenistyczne). "Dusze tych, którzy umierają w stanie grzechu śmiertelnego, bezpośrednio po śmierci idą do piekła, gdzie cierpią męki, „ogień wieczny”. Zasadnicza kara piekła polega na wiecznym oddzieleniu od Boga;" Czyli największą karą w piekle jest brak Boga. To o czym piszesz to wyobrażenia i interpretacje. Stworzone dla "zobrazowania" prostym ludziom jak wygląda diabeł/ piekło. Mają charakter metaforyczny i artystyczny. Jednak faktycznie niejeden chrześcijanin wierzy w kotły i diabły mieszające gorącą smołę : -) Jeśli chodzi o plagi/ choroby/ kataklizmy itd. Dostałem 2 odpowiedzi. Dlaczego Bóg na nie pozwala, lub na nie nie reaguje? Od ksiedza- tajemnica wiary. Boży plan, po za naszym zrozumieniem. Cierpienie jest drogą. Bóg nie powoduje tych cierpień, on na nie nie reaguje/ im nie przeciwdziała, bo obdarzył nas wolnością. Od teologa- "Hieroglif cierpienia – na ziemi niepojęty, zrozumialszy w niebie." Cytat z Norwida. Oraz, że zarówno całe zło jak i dobro prowadzi nas do zrozumienia. Umacnia nas. Wolna wola ma w tym swoje konsekwencje. Jako wolni sami dążymy do prawdy. Natomiast głód, wojny i choroby, kataklizmy i wszelkie zło są wpisane w dzieje ziemi i za wiele z nich odpowiadają ludzie. Jesus mówił o nich jako nieuniknionych i nakazał się do nich przygotować. Czasy ostateczne- nasilenie wojen i kataklizmów, głodu i cierpienia. Potem szczęśliwy koniec- dla wierzących oczywiście. Niezadowalające odpowiedzi - niestety.

2 / 2
Dadada0122

[demot] @agronomista Analiza. Kiepska, ale co mi tam: KO i Konfa w jednej linii. PiS oddalone najbardziej od zagęszczenia. Sugestia, że przecież wszyscy kradną i są źli. Temat zastępczy( myśl o grach). Nazwa partii- PiS jako jedyne nie przekreślone linią. Dopis- pamiętajcie o tym, przy wyborach. Linię wyżej autor sugeruje, że bardziej od wyborów woli gry( na wybory się nie wybiera?) Wniosek jaki do mnie dotarł - nie idź na wybory, lub jak już idziesz to pamiętaj, że każdy kradnie- skoro każdy kradnie- to po co zmiany? I tak nic się nie zmieni, a może być przecież gorzej. Moze i kiepsko przeanalizowałem, ale tak to zrozumiałem i w taki sposób odebrałem demota. Więc według mnie masz rację. Autor może być cichym sojusznikiem PiS-u. Lub z losowych elementów, losowo stworzył grafikę. A my źle interpretujemy to jako całość.

0 / 0
Dadada0122

[demot] @13Puchatek Nie mam co wybaczać. Ja w zasadzie nie mam wyrobionego zdania na ten temat. Filmów oglądałem wiele. Np. księdza, który mówi jaki jest oryginalny zapis. Nie cytat, ale znaczenie. Na początku Bogowie stworzył... Potem analiza- że skoro Bogowie( l.mnoga) stworzył( l.pojedyncza) oznacza to brak l.poj. w tamtych czasach dla hasła Bóg. Według analizy tego księdza więc zamiast: Na początku Bogowie stworzył: Powinno być: Na początku Najwyższy stworzył... Czyli Elohim tłumaczone jako najwyższy/ jedyny/ ponad ludźmi. Takie tłumaczenie sugeruje, że skoro najwyższy to są niżsi. Późniejsze interpretację wprowadzają więc w błąd, bo tworzą złudzenie istnienia wielu bogów( niższych) i tak to błędnie rozumiano i zapisywano. Interesuje mnie ten temat, więc oglądam wiele różnych treści. Nie zamykam się natomiast na tzw. jedyna prawdę objawiona. Tyle i aż tyle, bo zadaje pytania, a główną odpowedź, która otrzymuje w trudno wytlumaczalnych kwestiach teologicznych to: 1. Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. 2. Niepojęte jest to co boskie. 3. Tajnica wiary. 4. Naginanie dla ideologii( tych za i tych przeciw) treści biblijnych. Gdyby tłumaczenie Biblii było takie proste i gdyby były to tak proste informacje to nie byłoby tak wiele teorii, ani przypisów jak w Biblii tysiaclecia- typu" tekst niejasny, trudny do przetłumaczenia"- zasadniczo dzieło napisane przez Osoby natchnione przez Boga nie powinno dawać pola popisu dla różnych teorii.

0 / 6
Dadada0122

[demot] Zapewne na etykiecie będzie musiało widnieć odpowiednie oznaczenie. Konsumenci będą uważniej czytać etykiety- SKLAD produktu. PROFIT. Konsumenci jeśli nie zaakceptują mąki z świerszczy to sami zdecydują na zasadzie- popyt/ podaż, czy ten zapis miał sens. W efekcie pokażą się produkty z dużym napisem tak jak teraz np. gluten free. Sprawdźcie sobie cenę 1kg mąki że świerszczy i ciekawe, czy aż tak chętnie będzie dodawana do produktów. Swoją drogą mąka ta nie jest czymś nowym- ma lekko rzechowy posmak i jest bardzo bogata w białko( chyba 2/3 x więcej niż polędwica). W żywności jest pełno " robactwa"- barwnik E120- koszenila, inaczej związek- Kwas karminowy/ karmin- pozyskiwany jest z owadów – czerwców kaktusowych. "stosowany do barwienia jogurtów, lodów deserów, soków napojów gazowanych, sosów marynat oraz mięsa i jego przetworów. Producenci kosmetyków znaleźli dla czerwieni koszenilowej zastosowanie między innymi do barwienia cieni do powiek, kredek do ust, róży, szamponów i tuszów do rzęs."

6 / 8
Dadada0122

[demot] @grzechotek A podwyżki kto Ci dał? Dają podwyżki? Dają. A, że to podwyżki cen, kosztów życia, opału, paliw itd. to trudno. Ważne, że dajooo

0 / 0
Dadada0122

[demot] @milamber84 Oczywiście, że tak. Zdarzają się kartki za aktorstwo, ale nie tak często jak powinny. Z drugiej strony faul/ lub jego brak- czyli aktorstwo- znacznie trudniej podczas gry wyłapać( często niesłusznie odgwizdywane faule oraz nieodgwizdywane i niezauważone brutalne przewinienia). Tutaj natomiast nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z cwaniakiem

0 / 0
Dadada0122

[demot] @BrickOfTheWall Właśnie mi o to chodzi. Nic w żadnej religii nie jest na 100% pewne. Zapisy nie mogą być uznawane za 100% prawdziwe- zawsze jest margines błędu w tłumaczeniu oraz rozumieniu tekstu. Stąd też są różne teorie i dla mnie są to tylko interesujące rzeczy. Nie możemy być na 100% pewni, że te konkretne przekłady, które czytamy we wszystkich starożytnych tekstach rozumiemy dokładnie w ten sposób jak Ci, którzy je spisywali. Dlatego ja nie odzucam żadnej teorii- no może po za tymi skrajnie pokręconymi.

0 / 0
Dadada0122

[demot] @BrickOfTheWall Hehehe. Źródło proszę. Nawet tak prosta rzecz jak narodziny Jezusa są owiane wątpliwościami. O Jezusie mówi się Jezus z Nazaretu. Dla części z uczonych jest to więc wskazówka tego, że Jezus urodził się w Nazarecie. W ziemi Świętej są 2 miejscowości Betlejem. Drugie jest bliżej Nazaretu- stąd też część naukowców uważa, że może ono być miejscem narodzin Jezusa. Betlejem galilejskie. O Jezusie mówi się, że był Jezusem z Nazaretu i tam też spędził dzieciństwo. Debata o tym, które z dwóch Betlejem jest miejscem urodzenia Jezusa trwa od kilkunastu lat i wciąż wywołuje kontrowersje. Część historyków uważa, że żadna z dwóch miejscowości nie może pretendować do tego tytułu, bo według nich krytyczne wczytanie się w Nowy Testament prowadzi do wniosku, że Jezus urodził się w Nazarecie. Oliwy do ognia dolały odkrycia izraelskiego archeologa Awirama Oszriego, który po latach prac nad wykopaliskami w galilejskim Betlejem doszedł do wniosku, że to musi być prawdziwe miejsce urodzenia Jezusa." - mówi

0 / 0
Dadada0122

[demot] Premier Morawiecki:" do końca 2022 roku zerwiemy z rosyjską ropą" Tymczasem styczeń 2023 i Orlen- kupuje 0.5ml ton ropy od ruskich.

0 / 4
Dadada0122

[demot] @ludek_z_lasu Nie wiemy co by się stało gdyby Jaruzelski nie wprowadził stanu wojennego, ale zasadniczo mogły mieć miejsce 3 główne scenariusze' 1. Wchodzą ruscy. Obecnie mało prawdopodobne. Walczyli w Afganistanie, niszczył ich dolar itp.. Gdyby ten scenariusz się jednak zrealizowal-Morze krwi. 2. Wojna domowa. Więc mnóstwo krwi. Wojsko Pl plus dywizje wojsk radzieckich, które tutaj stacjonowały. Nie wiadome zachowanie innych z Układu warszawskiego, możliwe bunty w Wojsku polskim. 3. Szybszy upadek władzy komunistycznej w Polsce. Solidarność zdobywa władze. Cios, na który Rosja nie mogła sobie pozwolić. Znowu- wojska ruskie, które już były na naszym terenie oraz niewiadoma ze strony m.in. NRD i Czechosłowacji. Tak więc wprowadzenie stanu wojennego "uratowało" nas przed strasznym rozlewem krwi. Statystyki pokazują, że większość Polaków uważa, że decyzja o wprowadzeniu stanu wojennego była słuszna. Nie zgadzam się z Twoim zwrotem- "dzięki niemu". Nie należy wyrażać wdzięczności wobec Jaruzelskiego. Co najwyżej " chwalić" decyzję z perspektywy czasu- mimo, że nie była ona podyktowana dobrem narodu, tylko władzy. Na szczescie skutek ostateczny to rozpad ZSRR.

1 / 1
Dadada0122

[demot] @13Puchatek "1. "Elohim pierwotnie oznaczało "synowie EL" Źródło poproszę. Tylko konkretne." Przypis w Biblii Tysiąclecia. EL = Bóg. Pwt 32, 8 - Tekst trudny, różnie tłumaczony. W niektórych przekł. staroż. i w tekście z Qumran: "synów Bożych", "aniołów Bożych", może pod wpływem etymologii ludowej.

0 / 2
Dadada0122

[demot] @13Puchatek Żadne źródło, które podam nie będzie Tobie pasowało. Kościół sam sobie nie będzie robił pod górkę. Natomiast będzie hejtowal każdego Kto ma własną interpretację Biblii. Tak było i tak jest od zawsze. To nie jest tak, że nie ma źródeł... Nie znajdę źródła pochodzącego bezpośrednio z Kościoła... A więc nic co by Ciebie przekonało. Działa to w dwie strony. Znajdź mi poza kościelne źródło, które udowodni Twoje racje.

2 / 2
Dadada0122

[demot] @13Puchatek Przecież w 1 zdaniu napisalem- "zakazane były Biblie narodowe- chodziło o tlumaczenia." Czytaj ze zrozumieniem. Sam strzelasz samobóje. Podczas nabożeństw są czytane tylko fragmenty. Zgoda- bo to fragmenty wygodne. Kościół od zawsze chce żeby ludzie czytali tylko to co jest wygodne. Zwlasza ze starego testamentu. Dlatego też zakazywano czytania na własną rękę, a tłumaczenia i interpretacji szczególnie. Podczas mszy słyszałeś te fragmenty Biblii?: Druga Księga Królów 2:23-24 Stamtąd poszedł do Betel. Kiedy zaś postępował drogą, mali chłopcy wybiegli z miasta i naśmiewali się z niego wzgardliwie, mówiąc do niego: Przyjdź no, łysku! Przyjdź no, łysku! On zaś odwrócił się, spojrzał na nich i przeklął ich w imię Pańskie. Wówczas wypadły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały spośród nich czterdzieści dwoje dzieci. Księga Powtórzonego Prawa 22:28-29 Jeśli mężczyzna znajdzie młodą kobietę - dziewicę niezaślubioną - pochwyci ją i śpi z nią, a znajdą ich, odda ten mężczyzna, który z nią spał, ojcu młodej kobiety pięćdziesiąt syklów srebra i zostanie ona jego żoną. Za to, że jej gwałt zadał, nie będzie jej mógł porzucić przez całe swe życie. Księga Powtórzonego Prawa 25:11-12 Jeśli się bić będą mężczyźni, mężczyzna i jego brat, i zbliży się żona jednego z nich i - chcąc wyrwać męża z rąk bijącego - wyciągnie rękę i chwyci go za części wstydliwe, odetniesz jej rękę, nie będzie twe oko miało litości. Księga Izajasza 14:21 Przygotujcie rzeź dla jego synów z powodu niegodziwości ich ojca. Niech nie powstaną i nie wezmą świata w dziedzictwo, niech nie napełnią miastami powierzchni ziemi! Mój ulubiony fragment że starego testamentu: Zapałała żądzą do swoich kochanków, którzy w sile swych członków i żądzy byli podobni do osłów i ogierów. – Księga Ezechiela 23: 20 I wiele innych cytatów ze starego testamentu. Nowy testament też ma niewygodne smaczki: Niewolnicy, ze czcią i bojaźnią w prostocie serca bądźcie posłuszni waszym doczesnym panom, jak Chrystusowi. – List do Efezjan 6: 5

1 / 1
Dadada0122

[demot] @13Puchatek Nie pisze dyrdymalow ani głupot. Elohim pierwotnie oznaczało "synowie EL" i miało liczbę mnogą. Elohim (dosł. Bogowie; hebr. אֱלֹהִים) – występujący około 2700 razy w Biblii hebrajskiej jeden z tytułów Boga Jahwe. W odróżnieniu od tetragramu JHWH, który jest imieniem własnym Boga, określenie to pochodzi od rzeczownika pospolitego bóg. Elohim jest dłuższą formą rzeczownika El (אל) i jego rozszerzenia Eloah (אלוה), określających Boga w Biblii. Najwyższym bogiem był EL, a Elohim byli uznawani za jego synów. El – w mitologii ugaryckiej najwyższy bóg kananejski, który według tekstów z Ugarit (XV–XIV wiek p.n.e.) był stwórcą świata, ojcem i przywódcą bogów i ludzi – królem i sędzią, strażnikiem porządku kosmicznego i politycznego, wspierającym królów w sprawowaniu władzy. Występuje również jako mędrzec wyjaśniający sny. EL Elyon był najważniejszy, potem byli Elohim. Przez dłuższy czas EL i Jahwe nie było tymi sami bóstwami. Potem dopiero zaczęto wierzyć w jednego Boga i utożsamiono EL Elyona z Jahwe. Gdybyś miał rację i Elohim oznaczałoby Bóg jedyny to czemu w bibli pojawiają się inni Elohim? I czemu Elohim to rzeczownik w liczbie mnogiej? Poniżej słowo [Elohim] użyte w stosunku do innych Bogów poza JAHWE. Baal – Sędz.6:31 Kemosz – Sędz.11:24 Dagon – Sędz.16:23 Milkom – 1 Król.11:33 Więc w bibli mamy już 5 równych sobie Elohim. Oraz El Elyona- Boga najwyższego. JAHWE- bòg Izraela. Właśnie dlatego jest dopisek Izraela, bo sądzono, że inni Elohim dostali swoje ludy pod opiekę. Rodzaju 1:26 z PNŚ: „I przemówił Bóg: Uczyńmy człowieka na nasz obraz, na nasze podobieństwo..." Ten zwrot też jasno sugeruje, że człowiek był stworzony na obraz więcej niż 1

4 / 6
Dadada0122

[demot] Nie mam pretensji do nikogo, o to na kogo głosuje. Wasza sprawa. Jednak dopóki wybory wygrywa PO, lub PiS nie zakończymy wojny polsko -polskiej. Jednym będzie lepiej za PiS, innym za PO. Te dwa ugrupowania mają jednak liderów o bardzo negatywnym elektroacie. Lepiej gdyby Tusk i Kaczyński oraz ich najwierniejsi politycy poszli na emeryturę i nie brali już udziału w polskiej polityce. Inaczej zmian nie będzie.

6 / 6
Dadada0122

[demot] Każda z tych pań mowi, że ma 19/20 lat. Dzisiaj tak wyglądają kobiety mające 25-30+ lat. Popatrzcie jak wygladaja teraz 20-letnie kobiety. Podejrzewam, że jednak był tam makijaż i to on, plus ubrania i sztywne fryzury tak bardzo postarzał finalistki.

2 / 2
Dadada0122

[demot] @pawel24pl Biblia była wielokrotnie zakazana: Zakazane były tzw. Biblie narodowe- chodziło o tlumaczenia. Papieże Innocenty XI (1676-1689), Klemens XI (1700-1721) i Klemens XIII (1750-1769) zakazywali ludowi czytania Biblii. Papieże Pius IX w roku 1850, wcześniej Pius VII w roku 1816, Leon XII w 1824, Pius VIII w 1829 i Grzegorz XVI w 1832 i 1844 wydali encykliki, w których potępili Towarzystwa Biblijne oraz ich działania na rzecz tłumaczenia Biblii na wszystkie języki, nazywając je nawet narzędziem diabelskim. Grzegorz XVI (1831-1846) nazwał towarzystwa biblijne powszechną zarazą … Pius IX nazwał Biblie „trucizną” … Leon XIII wydał w roku 1897 wykaz ksiąg zakazanych (Index librorum prohibitorum) i w nim figuruje także Biblia, jeśli jest tłumaczona na język ojczysty. . . . Watykan zakazywał wielu ksiąg. Wiele z nich nadal jest zakazane i kościół się ich boi- np. księga salamandry( opisuje jak dokonywać cudów). Wiele ksiąg jest niewygodne- np. Księga Henocha- opowiada o dzieciach Boga( część starego testamentu)- w sumie to miała wielu autorów, jest bardzo stara, ale skończyła jako apokryf( niewygodna trafiła po za Pismo Święte-). . . . Oprócz tego Biblia była zakazana także w Polsce.W 1622 roku papież Grzegorz XV zakazuje katolikom czytania Biblii. Następnie Kościół katolicki zabrania jej rozpowszechniania. Odcięcie Polaków od Biblii W roku 1634 synod katolicki w Warszawie wydaje oświadczenie, iż samodzielne czytanie Biblii jest inspirowane przez samego szatana. Stanowisko to zostaje zatwierdzone przez papieża. (Piąty wiek Biblii w języku polskim, Henryk Dominik, Zwiastun 10/95). W taki oto sposób Polacy zostali odcięci od Pisma Świętego. Kiedy kontrreformacja uświadamia sobie, że nie jest w stanie spalić wszystkich egzemplarzy Biblii ani pism reformacyjnych, mocno pracuje nad wbudowaniem w umysły Polaków barier strachu, aby nie czytali Słowa Bożego. Tak oto Biblia, mimo że była dostępna w naszym języku, stała się dla Polaków zamkniętą księgą.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna »