Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Cetus13

-5 / 7
Cetus13

[demot] Nie pierwszy raz Kurski robi sobie jaja z polskiej tradycji, religii i kultury. Gdy sobie przypomnę, że bratem babki braci Kurskich jest nie kto inny jak arcyłotr i kanalia Ludwik Bernstein Niemirowski vel Lewis Bernstein Namier, to przestają mnie dziwić wyczyny jego krewniaków.

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 25 grudnia 2020 o 11:51

3 / 3
Cetus13

[demot] @greggor To nie jest afrykański, naszprycowany dzieciak z kałachem, gnany do akcji przez lokalnych gangusów. To jest nastoletni Polak sprzed stu lat, mający bardziej wyrazistą tożsamość i poczucie obowiązku, aniżeli, jak mniemam, ty mieć będziesz kiedykolwiek w swoim życiu. Wojna weszła mu do domu, domu, którego za całym heroizmem swoich czternastu lat postanowił bronić.

-1 / 1
Cetus13

[demot] @Geoffrey Odpowiem ci z lekka bałacząc : Ta breszysz pacanie jakby ty sam był kabanem. Ot czerepacha! Paszczękujesz, ta nic w twoim syromudrym szprechaniu nie sztymuje.

1 / 1
Cetus13

[demot] Trollujecie, czy naprawdę jesteście idiotami nie odróżniającymi zdjęcia od kiepskiego fotomontażu? Tertium non datur...

1 / 1
Cetus13

[demot] Patrzę na wasze komentarze i widzę, że jesteście zwykłym bydłem, pełnym hipokryzji motłochem, pozbawionym tolerancji oraz wyższych uczuć. Niezdolni do okazania nie tylko współczucia, ale choćby zrozumienia tym, którym z wami nie po drodze powinniście się swoich agresywnych, pełnych nienawistnej satysfakcji komentarzy wstydzić, bo wyziera z nich nieskrywana radość z oglądania ludzkiego cierpienia, ale nie oczekuję tego od was, wstyd to wszak uczucie subtelne i przynależne istotom wyższego rzędu.

Zmodyfikowano 6 razy. Ostatnia modyfikacja: 14 listopada 2020 o 23:50

0 / 0
Cetus13

[demot] @Cammax Masz sporo racji. Zauważ jednak, że upadek rozpoczęty w siedemnastym stuleciu,ten ciąg katastrof z krótkimi interwałami suwerenności i spokoju ów ciąg dewastujących katastrof, które ostatecznie doprowadziły Naród Polski na krawędź biologicznej zagłady to rodzaj kontinuum sięgającego naszych czasów. To ma swoją cenę, swoje skutki. Zniknęły elity, zastapione (post)komunistycznym substytutem, nastąpiła depopulacja i pauperyzacja. Nastąpiła dewastacja gospodarki (ostatnia z okresu transformacji ustrojowej skalą swoją dorównała zniszczeniom jakie mogłaby poczynić wojna) Utracono bezpowrotnie ogromną ilość dóbr kultury i sztuki. Itd itp. Nic dziwnego, że ścierają się teraz dwie tendencje - lewicowa, hodowana na zatrutej glebie (czy raczej gnoju) fałszywej pedagogiki wstydu, która doprowadzi do roztopienia się w eurokołchozie tego co polskie ( a zatem nade wszystko przywiązania do trzech wielkich wartości: Wolności, Własności i Wiary) , oraz patriotyczna afirmująca suwerenność i bogate tradycje i zdobycze polskiej kultury, Kultury stanowiącej rzecz jasna odmianę cywilizacji łacińskiej. Natomiast co do opinii "Rządzi kościół i fundamentaliści" ... Kościół jest w stanie nierządu. Nie jest włądny panować nawet nad sobą samym i swoimi strukturami, dlatego śmieszy mnie twoja opinia. To Kościołem dzisiaj rządzą rozmaite siły wywodzące się spoza niego. A sojusz tronu i ołtarza, sprzyja tylko cynicznym politykom, którzy jak to widać właśnie teraz lubią używać go jako zderzaka zamontowanego w swoim wehikule, zamiast hamulca. Jakich ty fundamentalistów widziałeś na oczy? Co to w ogóle jest "fundamentalizm"? Ja jedynych fundamentalistów (w wymiarze religijnym, bo w politycznym nie ma obecnie bardziej zatwardziałych fundamentalistów od marskistów, którzy chcą mi ukraść z talerza schabowego kotlecika) widzę śród muzułmanów, i faktycznie, mają oni sznasę sięgnąć po relane rządy nad sporą częścią Europy. O ile rzecz jasna bezie to na rękę bogom Globalizmu. Gdzie ty widzisz w Polsce ksenofobię...za mało podróżujesz najwidoczniej po świecie. W dzisiejszej Polsce? Mozę w latach 90ych to było jakoś zauważalne, ale dzisiaj? No chyba, że masz pod pojęciem "ksenofobia" na myśli niechęć i odrazę do tych obcych, których nam nawiozły w 1945 sowieckie tanki. jeśli tak, to ja pierwszy deklaruję się jako zatwardziały ksenofob!

22 / 30
Cetus13

[demot] Widzicie biedne, pogubione dzieci? Nawet prowodyrowie tych żałosnych zamieszek usiłują was z dnia na dzień wy... ekhm, wykorzystać. idźcie grzecznie do domu, do szkoły, do pracy i nabierajcie rozumu. Za parę lat sami będziecie śmiać się ze swojej niegdysiejszej naiwności. Na ulicy nie załatwia się już nawet gangsterskich porachunków. Życzę wiele zdrowego sceptycyzmu, zdolności samodzielnego myślenia i więcej instynktu samozachowawczego.

2 / 2
Cetus13

[demot] @dncx Tak się składa, że znam tamte strony, ludzi. Kiedyś tam mieszkałem. I co? Cała reszta twojej wypowiedzi tak samo oderwana od rzeczywistości, jak jej początek. To też jest prawacka prowokacja? https://lewackaszmata.pl/produkt/koszulka-biala-la-unica-iglesia-que-ilumina-es-la-que-arde/ https://twitter.com/lewackaszmata/status/1320815979342028800 Otórz oczy cżłowieku....i daruj sobnie te naiwne apele w stylu "Takie czasy, że nie można stać obok. " Byłeś na proteście przedsiębiorców, rolników itd? Jeśli tak, to rozważę twoje słowa raz jeszcze. Ale jeśli wychodzisz na ulice dopiero teraz, gdy chodzi o dupę przysłowiowej Maryni (a raczej Julki, a może Margota?) - to w moich oczach oznacza to błazeństwo.

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 3 listopada 2020 o 13:40

Komentarz poniżej poziomu pokaż
Komentarz poniżej poziomu pokaż
0 / 4
Cetus13

[demot] Już od dawna zastanawia mnie popularność jaką cieszą się w Polsce pewne rusycyzmy. Ciekawe od kiedy są w modzie. Podejrzewam, że mocno upowszechniły się po 1945 roku...

0 / 0
Cetus13

[demot] @GlosRozsadku123 Dokłądnie. Hipokryzja tak jak świadome zakłamanie i agresywne barbarzyństwo to są immanentne cechy tego co umownie określa się mianem "lewicy"

0 / 0
Cetus13

[demot] @Kirand Nic z tego co ci napisałem do ciebie nie dotarło. Stanowisz typowy przykład obskurantyzmu umysłowego. Najwyraźniej jesteś przykładem ciężkiego upośledzenia. Istotą wysoce dysfukcyjną. Przecież ty cierpisz! Tobie trzeba pomóc! Postuluję zgodne z twoim światopoglądem przeprowadzenie późnej abrocji postnatalnej...Lewactwo to ciężkie zwyrodnienie uniemożliwiające normalną egzystencję, a tobie trzeba pomóc....

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 października 2020 o 22:02

0 / 0
Cetus13

[demot] @Kirand Mylisz różne rzeczy. Symbole, a wśród nich barwy mają znaczenie zależne od kontekstu, w którym są stosowane. Czym innym są herby (choćby miast, godła pańśtwowe), które są systemem komunikacji w przestrzeni symbolicznej starym, wywodzącym się z odległych epok. Heraldyka jest zresztą nauką posiadającą sztywne prawidła. Partie polityczne oraz ideologiczne ruchy i ugrupowania starają się świadomie sięgać po barwy bliskie ich programowi, czy afiliacjom w łatwy oraz instynktowny sposób komunikujące odbiorcy ich charakter. Na przykład PSL nie mógł przyjąć innego koloru niż zieleń. Wiadomo, że czerwony to kolor symbolizujący życie, dynamizm, a w życiu potocznym często miłość erotyczną. Czarny był barwą pokory i żałoby. Dopiero Coco Chanell wyskoczyła ze swoją "małą czarną" łamiąc ów panujący w modzie kanon. Nie przypadkiem czarną sutannę symbolizującą pokorę i wyrzeczenia wprowadzono w okresie odnowy Kościoła rzymskiego, w wieku XVI w kontraście dla uprzednich renesansowych swawoli i nie przypadkiem po Vaticanum Secundum zaczęto sutanny porzucać. W każdym razie bogata chrześcijańska kultura ma swój własny system kodów kulturowych, który na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu odchodzi zresztą do lamusa, albo ulega spłyceniu. Tymczasem w przypadku ruchów rewolucyjnych, oraz skrajnie radykalnych organizacji nader często stosowana w nich symbolika barw staje się tożsama z tą rozwijaną na gruncie okultyzmu i na przykład czerń staje się wtedy symbolem zniszczenia oraz negacji, a czerwień agresji i dążenia do rozlewu krwi. Uważam, że nie przypadkiem organizatorzy motłochu, który wyległ na ulice polskich miast wybrali takie, a nie inne barwy (przy czym inspirację Antifą widać nie tylko w wybranym dla zamieszek logo, ale w samym ich charakterze i przebiegu) Świadomie, czy nie śiadomie dokonano poprzez Czerń i Czerwień interesującej autodemaskacji... Jakże zatem infantylne są twoje kpiny, będące w istocie manifestacją żałosnej ignorancji?

-4 / 6
Cetus13

[demot] Kolory typowe i charakterystyczne dla formacji takich jak Antifa, OUN-b, Rote Armee Fraktion itd. W oczywisty sposób symbolizują i eksponują cechy takie jak agresja, krew, śmierć. Ulubione zestawienie barw ludobójców i terrorystów stanowiące wyraz ich dążeń, ideologicznych założeń i preferowanych metod działania.

0 / 0
Cetus13

[demot] @kriseq1970 Nie sądzę, ale poczytam. Mam w przeciwieństwie panującej tu mody na zakuty łeb, umysł otwarty, co nie znaczy, że otwarty na przestrzał, tak by mi w nim wiatr hulał. Przy okazji, nie zareprezentował tu żadnej filozofii, tym bardziej swojej. Zaskakuje mnie po prostu bezmiar ignorancji, która każe ludziom tworzyć takie demoty jak ten dzięki któremu miło tu sobie teraz gawędzimy. O...widzę, że Piekara to fantasy? No cóż, ten gatunek wydał tylko troje autorów: Howarda, Tolkiena i le Guin. Reszta to makulatura.

0 / 0
Cetus13

[demot] Tak się składa, że byłem wraz z żoną postawiony w takiej sytuacji. Lekarz po niepokojącym badaniu usg i dziwacznych wynikach amniopunkcji delikatnie zasugerował możliwość "usunięcia" dziecka. Do momentu, w którym padła owa sugestia nie mieliśmy żadnych wahań i wątpliwości wiedząc, że istnieje pewien margines błędu, mając nadzieję i będąc w gotowości przyjęcia dziecka jakim by ono nie było, bo już na tamtym etapie było ono kochane i wyczekiwane! Wątpliwości zasiane zostały nie przez sam wynik badań, ale dopiero przez ową sugestię, pojawiły się nagle z jednej strony obawy: czy damy radę udźwignąć cieżar i odpowiedzialność, a z drugiej strony pokusa aby zwyczajnie ułatwić sobie życie...bo po co się męczyć? Przezwyciężyliśmy sztucznie zaszczepione nam wahania. Dziecko urodziło się zdrowe. 10 w skali apgar. Powoływanie się na wypowiedź Dębskiego, nawet przy założeniu jej autentyczności, jest w mojej opinii obrzydliwą manipulacją, dowodem na to jak wrażliwe kwestie i dramatyczne sytuacje są wulgarnie wykorzystywane dla potrzeb destrukcyjnej, cynicznej propagandy, która godzi w ludzkie prawo do życia.

1 / 1
Cetus13

[demot] @kea1111 Interesujący i wartościowy komentarz. Okazuje się, że nawet w szambie demotywatorów można znaleźć prawdziwe perły. Niestety te perły rzucane są przed wieprze. Sam usiłowałem uczciwie podejmować tutaj poważniejszą dyskusję, ale bez powodzenia. To jest miejsce grzania niezdrowych emocji, nic więcej. Jedyne doświadczenie jakie stąd wynoszę, to świadomość istnienia rzeszy troglodytów uzurpujących sobie prawo do posiadania opinii, którego nie uzasadnia żadna wiedza, czy życiowe doświadczenie. Piszesz: "nie godzi się odbierać życia niewinnej osobie, tylko dlatego, że to życie powstało w takich, a nie innych okolicznościach." Dodam jeszcze, że de facto jest to wykonywanie kary śmierci na niewinnej istocie ludzkiej za przestępstwo dokonane przez kogoś innego.

0 / 0
Cetus13

[demot] I tyle dajesz mi w odpowiedzi? Komiks?! W niczym nie odniosłeś się do tego co napisałem, zapewne dlatego, że ty po prostu nie masz nic do powiedzenia. Okazuje się nie masz nawet żadnych realnych poglądów, których mógłbyś bronić, bo oto wyrzuciłeś z siebie odrealniony rzyg sfrustrowanych uprzedzeń. Mam w rozmowie z tobą dokładnie to samo uczucie, jak wtedy gdy obrzygał mnie pewien bełkoczący pijak, którego próbowałem podnieść z chodnika. Szczęśliwy głupcze! Udowodniłeś, że nie masz żadnej wiedzy o życiu i śmierci. Żadnej. Ani płynącej z solidnego wykształcenia, ani z życiowego doświadczenia. Rzuciłem perły przed wieprza... a bo to pierwszy raz? Zachowaj je sobie, być może kiedyś docenisz ich wartość i niech Bóg zlituje się nad twoją biedną duszą...

-1 / 1
Cetus13

[demot] Na jaki merytoryczny komentarz zasługują twoje wypowiedzi? Nie masz zbyt wielkiego o nich mniemania? Przecież my tu sobie prztyczki dajemy, a nie uprawiamy poważne dyskusje. Poczytaj jednak, koniecznie poczytaj sobie dzienniki Goebbelsa, znajdziesz w nim, jakby to rzec - bratnią duszę? To moze zbyt wiele powiedziane, ale na pewno odnajdziesz swoista wspólnotę poglądów na pewno w temacie kościoła i kleru. łącznie z zarzutami i pomysłami rozwiązań. A co do wypraw marsjańskich, które tak bardzo rozbudzają twoją chełpliwą trzydziestojednoletnią fantazję...obwiam się, że mentalnie już tam odleciałeś. To, że masz 31 lat i rodzinę, a głosisz tak niemądre poglądy wcale ci dojrzałości nie przydaje. Wręcz przeciwnie.

0 / 2
Cetus13

[demot] @cyaegha Co ty sobie twierdzisz, i co ja sobie twierdzę to są nasze prywatne opinie, podczas gdy istnieją systemy natury filozoficznej, religijnej, prawnej, które choćby właśnie na gruncie etyki, na którą się powołujesz, mielą temat od tysiącleci. Warto zachować nieco szacunku wobec tego cywilizacyjnego dorobku ludzkości, najpełniej wyrażonego i zrealizowanego w Cywilizacji Łacińskiej, wyrosłej na gruncie Chrześcijaństwa - bo żaden inny system nie dokonał tak pełnej i odpowiedzialnej afirmacji człowieka w każdej jego postaci, choćby najbardziej ułomnej, cierpiącej i zbędnej. Wiesz coś o chorobach i cierpieniu, że się tak do nich odwołujesz? Nie sądzę...ale życzę ci szczerze abyś nie musiał(a) ich doświadczać ani na sobie samym, ani tym bardziej na gasnących dzień po dniu najbliższych sobie osobach. Mam ci opowiedzieć jak towarzyszyłem przez lata najbliższej osobie, dotkniętej wybitnie złośliwym rodzajem raka? O tym, że najbardziej boli zabijana dzień po dniu nadzieja? Albo o dziecku, które lekarz po niepokojącym badaniu usg i dziwacznych wynikach amniopunkcji delikatnie zasugerował usunąć, a które urodziło się zdrowe? To właśnie moje doświadczenia nauczyły mnie szanować ludzkie życie, jak również potwierdziły sens chrześcijańskiej nauki o człowieku, jego naturze i przeznaczeniu. Tylko jakie ma znaczenie powoływanie się na indywidualne przypadki i doświadczenia w poważnej dyskusji? Patrzysz przez pryzmat emocji, które owszem są bardzo ludzkie i świadczą o pewnej niedojrzałej wrażliwości, kompletnie zarazem ignorując niebezpieczeństwa natury kulturowej, ideologicznej i politycznej. Raz arbitralnie wskazany moment, w którym ludzkie życie może się zaczynać lub kończyć implikuje oczywiste dążenia do jego relatywizowania i dostosowywania do potrzeb grup dążących do ograniczenia, a ostatecznie eksterminacji niepożądanych przez się kategorii ludzi. To wszystko już było. Ucz się historii i bój się, aby nie wróciła.

1 2 3 4 5 następna »