Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…
Przez takie drobne gesty odżywa moja wiara w człowieka. I pewnie Lakuś myśli podobnie. Lakuś to 11-letni owczarek, któremu amputowano nogę. Właśnie teraz studenci Politechniki Białostockiej stworzyli dla niego specjalny wózek, dzięki któremu znowu może się cieszyć życiem – Lakuś to 11-letni pies, który sześć lat temu został znaleziony przez swoich obecnych właścicieli z odciętą częścią tylnej nogi. U weterynarza łapka została amputowana. Okazało się też, że przy drugiej trzeba było amputować również paliczki, dlatego Lauś chodzi w skarpetkach, ponieważ cały czas rani sobie tkankę miękką.- Do tego parę lat temu pokazał się guz na prawej przedniej łapce i jest to guz nieoperacyjny - opowiada Małgorzata Kosewska, właścicielka zwierzęcia.Wszystkie materiały potrzebne do skonstruowania wózka sfinansowała Politechnika Białostocka.- Studenci i opiekunowie, którzy zrobili ten wózek nie wzięli od nas kompletnie nic, nawet grosika! A byliśmy przygotowani, żeby zapłacić. Dla mnie to jest ogromna pomoc, a przede wszystkim dla tego zwierzaka - on będzie mógł teraz wychodzić na spacery, będziemy mogli z nim chodzić. Do tej pory nie wyszedł dalej jak dwa, trzy kroki i już kładł się, bo było mu ciężko. Uwielbia jeździć samochodem, więc pojedziemy, założymy wózek i będzie mógł sobie pobiegać - podkreśla właścicielka psa. fot. Dariusz PlekutPolitechnikaBiałostocka 💡 WIĘCEJ
Źródło: poranny.pl

Więcej informacji:

  • Studenci z Koła Naukowego ORTHOS na Politechnice Białostockiej stworzyli specjalny wózek dla 11-letniego psa o imieniu Lakuś, który stracił część tylnej nogi sześć lat temu.
  • Pani Małgorzata Kosewska, właścicielka Lakusia, znalazła pomoc po przeczytaniu o podobnym projekcie na fanpage'u koła naukowego.
  • Wózek wykonano z lekkich profili aluminiowych, co umożliwiło jego regulację oraz odciążenie kręgosłupa psa, a dodatkowe elementy wydrukowano na drukarce 3D.
  • Materiały do budowy wózka zostały sfinansowane przez Politechnikę Białostocką, a studenci wykonali projekt charytatywnie, bez pobierania opłat.
  • Główne miejsce działania to Politechnika Białostocka, a koordynatorem projektu był Kacper Snarski, prezes SKN ORTHOS.
  • Powód: Pomoc niepełnosprawnym zwierzętom, które nie mogą samodzielnie się poruszać, co pozwala im na normalne funkcjonowanie i poprawę jakości życia.

Komentarze

z adresu www
Komentarze są aktualnie ukryte. Jeśli chcesz je widzieć cały czas, zaloguj się,

Ukryj komentarze
Momencik, trwa ładowanie komentarzy…