Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…
Polacy wygrywają na mistrzostwach Europy w układaniu kostki Rubika na czas! – Parę dni temu w Kopenhadze odbyły się mistrzostwa Europy w speedcubingu (dyscyplina polegająca na układaniu kostki rubika i jej podobnych łamigłówek, w różny sposób, na czas). Polacy zmietli rywali zdobywając 11 na 17 możliwych złotych medali i do tego 4 srebrnych i 4 brązowych.Konkurencję główną czyli układanie klasycznej kostki rubika na czas wygrał Tymon Kolasiński robiąc także w pierwszej rundzie rekord Europy z czasem 3.97 sekundy. Triumfował on także w 5x5, 6x6, 7x7 (z nowym rekordem europy) oraz pyraminxie (znanym często jako "piramidka" czworościanie foremnym), w którym to zajęliśmy całe podium (2 miejsce - Jakub Hibszer, 3 - Magdalena Pabisz). Poza tym Tymon zajął także drugie miejsce w konkurencji 4x4.Triumfowaliśmy także w dziwniejszych ukladankach: Jan Zych 1 miejsce w Megaminxie (dwunastościan foremny, kostka rubika z podwojoną liczbą ścianek), Cezary Mach 1 i Łukasz Burliga 2 miejsce w konkurencji Skewb (kostka poruszająca się na ukos), Michał Krasowski 1 miejsce Square-1 z rekordem europy (nie dam rady tego opisać, wygooglujcie sobie), oraz w najbardziej specyficznej łamigłówce clock kolejno 2 i 3 - Hubert Hanusiak i Przemysław Rogalski.Tak jak pisałem w opisie dyscypliny, układamy te łamigłówki również na różne sposoby: W układaniu kostki Rubika na jak najmniejszą liczbę ruchów wygrał Cyprian Kalbarczyk z nowym rekordem polski, w układaniu bez patrzenia 3 miejsce zajął Krzysztof Bober, który wygrał także układanie jak największej liczby kostek bez patrzenia w godzinę, w której to także Michał Bogdan zajął 3 miejsce. Układanie kostki 5x5 bez patrzenia wygrał Kamil Przybylski.Zamykając listę sukcesów, w nieoficjalnej konkurencji drużynowej, w której mierzyło się po 5 osób z 2 różnych państw (drabinka) Polska w składzie: Tymon Kolasiński, Magdalena Pabisz, Łukasz Burliga, Bartłomiej Owczarek, Karol Zakrzewski, zajęła 2 miejsce.Jedynymi konkurencjami bez medalu dla biało czerwonych były: 2x2, 3x3 jedną ręką, 4x4 bez patrzenia.