Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

AnnaDobrawa

Z nami od: 23 października 2016 o 18:52
Ostatnio: 16 czerwca 2017 o 17:33
Exp: 1
Jest obserwowany przez: 5 osób
  • Demotywatorów na głównej: 1 z 33 (32 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 686
  • Komentarzy: 1
  • Punktów za komentarze: 0
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

archiwum

Jeżeli czujesz w sobie bożą iskrę to stworzysz dzieło mając tylko węgiel lub ołówek! Wszyscy wielcy zaczynali od tanich materiałów, od pierwszej niezgrabnej kreski...

Jeżeli czujesz w sobie bożą iskrę to stworzysz dzieło mając tylko węgiel lub ołówek! Wszyscy wielcy zaczynali od tanich materiałów, od pierwszej niezgrabnej kreski... – Jan Matejko przygotowując się do malowania ogromnych, skomplikowanych scen batalistycznych przygotowywał mnóstwo szkiców detali. Zbroje, odzież, poszczególne zwierzęta... Przedstawione samodzielnie, jakby pod lupą nabierają większego indywidualizmu. Szkice często podpisywał, dzięki czemu osiągają one wysokie ceny. Rysunek nie powinien być aktualnie domeną kobiet, może warto nasladować pozytywistów i przelać na papier co czego nigdy nie uchwycił żaden aparat fotograficzny?
archiwum

Zamykam wieczorem swe śliczne oczęta i widzę 2077, gdzie wszyscy ludzie - 100% kończą swój żywot w związkach partnerskich jednopłciowych i nie ma nikogo, kto by ich pochował, jak w filmie o stacji na Marsie.

Zamykam wieczorem swe śliczne oczęta i widzę 2077, gdzie wszyscy ludzie - 100% kończą swój żywot w związkach partnerskich jednopłciowych i nie ma nikogo, kto by ich pochował, jak w filmie o stacji na Marsie. – Wtedy wreszcie ich pieski i kotki mogą wrócić do swojej mięsnej, naturalnej diety i mieć po 8 szczeniąt i kociąt oraz po 64 wnuczęta po roku. Wtedy świat stanie się szczęśliwy.UWAGA IRONIA! Na fb panuje niebezpiecznie wysoki poziom bzdetnych tekstów.
Źródło: jeno sama natura
archiwum

Kampania przeciw wegedzieciom w Indiach - kraju o długiej tradycji wegetariańskiej i wegańskiej. Pradziadek - wśród pięknych starych mebli - zdrów i pełen sił - karze wnukowi jeść jajka.

Kampania przeciw wegedzieciom w Indiach - kraju o długiej tradycji wegetariańskiej i wegańskiej. Pradziadek - wśród pięknych starych mebli - zdrów i pełen sił - karze wnukowi jeść jajka. – Przy stole, wśród tradycyjnych mebli siedzą 4 pokolenia mężczyzn, wszystkimi rządzi pradziadek, który surowo nakazuje spożywać jajka. Na końcu jest wspólny śpiew razem z mamą. :)Zrozumienie filozofii odmawiania sobie w tym kraju pomoże pojąć skąpe używanie środków przeciwbólowych w przytułkach Matki Teresy z Kalkuty. Sukcesem było już nakarmienie i napojenie oraz zabranie z ulicy cierpiących. Do Matki Teresy uciekało przed ślubami wiele bogatych dziewcząt, przyjmując święcenia zakonne oraz oddając na rzecz chorych swoją złotą biżuterię. Ta oznaka kobiecej niezależności z pewnością wielu drażniła. Polskie celebrytki, które nic o Indiach nie wiedzą nie powinny obrażać pamięci o Matce Teresie, robiąc to świadczą źle tylko o sobie, jak miękkie i łatwowierne posiadają charaktery.
archiwum

Twoja nadmiernie wyluzowana mama może narobić Ci duża kwasu...

Twoja nadmiernie wyluzowana mama może narobić Ci duża kwasu... – Zwłaszcza gdy zaczyna podrywać Twoich kolegów...
archiwum

Twierdzenie, że Tove Marika Jansson, autorka Muminków lub Maria Konopnicka były lesbijkami, a Tove Marika nie znosiła dzieci częściowo odpowiada definicji ,,efektu Mandeli", zbiorowego złudzenia np. nietradycyjnych feministek lub też faktowi medialne

Twierdzenie, że Tove Marika Jansson, autorka Muminków lub Maria Konopnicka były lesbijkami, a Tove Marika nie znosiła dzieci częściowo odpowiada definicji ,,efektu Mandeli", zbiorowego złudzenia np. nietradycyjnych feministek lub też faktowi medialne – Jeden z fińskich kościołów chlubi się ołtarzem jej autorstwa, a wśród obrazów Tove nie brakuje postaci Jezusa, Marii, Marii Magdaleny lub aniołów. Na czarno-białych zdjęciach Tove tańczy z przystojniakami, maluje także siebie samą się w sukniach i kołnierzach z lisiego futra. Tove komentowała rysunkami wydarzenia historyczne, np. napaść Niemiec na Polskę lub fińskich żołnierzy, którzy przy ozdobionej choince spędzają święta w lesie. Była wiec także patriotką. Każdy powinien się dwa razy zastanowić zanim ją jednoznacznie oceni. Obmawianie przyjaciółki Marii Konopnickiej i nazywanie lesbijką Marii Dulębianki patriotki i służebniczki Czerwonego Krzyża, która przedzierała się przez zaspy śnieżne jadąc konno do żołnierzy jest także nie na miejscu.
archiwum

Supermoce istnieją! Nagranie z lat 50, z dwójką geniuszy - sawantów cierpiących z powodu autyzmu, którzy błyskawicznie wykonują skomplikowane obliczenia. Kto zmierzy się z Georgem i Charlsem?

Supermoce istnieją! Nagranie z lat 50, z dwójką geniuszy - sawantów cierpiących z powodu autyzmu, którzy błyskawicznie wykonują skomplikowane obliczenia. Kto zmierzy się z Georgem i Charlsem? – Nie wiadomo do końca, dlaczego takie tematy jak kalendarz, mapy, liczba pi czy rozkład komunikacji publicznej przyciągają szczególnie uwagę osób cierpiących na autyzm. Oprócz popisu niemal nadludzkich umiejętności możemy podziwiać niewymuszoną modę lat 50 oraz doskonałą dykcję pana dziennikarza, który upewnia się u drugiego geniusza, czy pierwszy nie myli się w obliczeniach. :)
archiwum

Muzyk po całkowitej utracie wzroku nie stracił wielkiego talentu gry na fortepianie. Gra profesjonalnie, oczywiście z pamięci.

Muzyk po całkowitej utracie wzroku nie stracił wielkiego talentu gry na fortepianie. Gra profesjonalnie, oczywiście z pamięci. – Wielu widzących nie daje rady grać nie widząc nut, a co dopiero klawiszy.... Dodam ciekawostkę, że graniem na klawiszach zasłoniętych jedwabnym suknem popisywali się Mozartowie we wczesnym dzieciństwie: brat i siostra, z czego to Amadeuszowi udało się rozwinąć błyskotliwą ale bardzo chwiejną finansowo karierę przez ekstrawagancki tryb życia.
archiwum

Gianna Jessen została kaleką, po tym jak próbowano ją zlikwidować przez aborcję w 1977 r. O powodzie swoich zdrowotnych cierpień dowiedziała się od mamy adopcyjnej, gdy miała 14 lat.

Gianna Jessen została kaleką, po tym jak próbowano ją zlikwidować przez aborcję w 1977 r. O powodzie swoich zdrowotnych cierpień dowiedziała się od mamy adopcyjnej, gdy miała 14 lat. – Pomimo trudności z mówieniem G. Jessen często przemawia publicznie, udziela wywiadów przed kamerami, powstała też na temat jej tragedii książka. Takich osób jest więcej. Szczególnie chętnie wypowiadają się kobiety: Dlaczego ktoś odebrał im prawo do zdrowia po życiu płodowym? Miejsce w Los Angeles, gdzie chciało zabić Giannę jako 7 miesięczny płód, nie zasługuje na miano kliniki, co najwyżej ,,placówki". Prolifowcy  uczą ludzi odpowiedzialności i wspierają prawo naturalne, które brzmi: jak jest współżycie, to potem jest płód, hormony ciążowe i zamknięta macica niczym kokon ochronny - to będzie i za jakiś czas poród. To prolifowcy myślą o przyszłości. Nawet niechciane dziecko toruje drogę do drugiego porodu i uczy pielęgnacji ciąży. Jedna niechciana ciąża jest warta miliona ulotek nt. HIV. Refundacja leków przy HIV+ to 2 tys/m, czy nie lepsze są tanie domy samotnych rodziców, gdzie zainteresowani sami gotują i sprzątają? Nie dyskryminujemy chorych, pytamy o prewencję.
archiwum

Efekt Wertera – znaczący wzrost liczby samobójstw spowodowany nagłośnieniem w mediach samobójstwa znanej osoby. Informacje o samobójstwach oraz ich opisy zamieszczane w mediach mogą spowodować naśladownictwo. Dotyczy to także małych społeczności.

Efekt Wertera – znaczący wzrost liczby samobójstw spowodowany nagłośnieniem w mediach samobójstwa znanej osoby. Informacje o samobójstwach oraz ich opisy zamieszczane w mediach mogą spowodować naśladownictwo. Dotyczy to także małych społeczności. – Po śmierci niemieckiego bramkarza Roberta Enke, ,,dodatkową" śmierć przez 2 tygodnie poniosło kilkadziesiąt osób. Dlaczego właśnie przez taki czas? Ponieważ omawianie przez media danej sprawy trwa zwykle właśnie 2 tygodnie. Większa odpowiedzialność mediów dotycząca informowania o samobójstwach przyniosła dobre efekty np. w Austrii. O równowadze między cenzurowaniem drastycznych informacji a mówieniem prawdy, można rozprawiać w nieskończoność. Pod efekt Wertera można podpiąć rozprzestrzenianie się różnego typu przestępstw przez informowanie o nich w mediach. Opisy gwałtownych działań członków różnych organizacji np. prolifowców lub ekologów (celowo wybrano jako przykład najłagodniejsze grupy), w rzeczywistości wzmacnia poczucie wspólnoty u innych członków organizacji, nawet gdy dziennikarze użyją wobec danego przypadku krytycznych słów. Proszę przemyśleć ten przykład przez analogię. Zastanówmy się czasem, czy milczenie nie jest złotem?
archiwum

Polak, Węgier, dwaj szachiści? ;) Krisztian Szabo - Węgier, sympatyczny rudy międzynarodowy arcymistrz szachowy, samouk, gra także w pojedynkę.

Polak, Węgier, dwaj szachiści? ;) Krisztian Szabo - Węgier, sympatyczny rudy międzynarodowy arcymistrz szachowy, samouk, gra także w pojedynkę. – Warto zauważyć, że królewska gra intelektualna jaką są szachy na poziomie światowym należy do ludzi zaskakująco młodych, po dwudziestce, na pewno nie o wyglądzie profesorów! Na Węgrzech narodowe turnieje szachowe odbywają się w wielką pompą, w operach i w strojach karnawałowych, podobna feta z okazji szachowych mistrzostw odbywała się w pałacu we Lwowie, czy też w Teheranie, gdzie w pięknie urządzonych salach z mozaikami w tle grały na kobiecych mistrzostwach Ukrainki, Chinki i kobiety Wschodu, brakowało w tych miejscach tylko polskich dziennikarzy. Może temat jest zbyt pozytywny mediów?!Dziwi mnie, że ten piękny historyczny sport, wymagający tak małego nakładu finansowego przestał się w Polsce po wojnie rozwijać, choć wcześniej polscy szachiści i szachistki byli na światowym poziomie!  Dodam jeszcze, że na turniejach jestem czasami jedyna kobietą na 50 panów. Gdzie są te pyskate inne niewiasty, które oprócz ,,walki o prawa kobiet" nie mają żadnych szczególnych zainteresowań?
archiwum

Fajne dzieciaki opowiadają o statystykach aborcji w Szwajcarii i pokazują na nagraniu przestraszone dziewczyny na jednym ze szwajcarskich Marszów Życia w obstawie policji.

Fajne dzieciaki opowiadają o statystykach aborcji w Szwajcarii i pokazują na nagraniu przestraszone dziewczyny na jednym ze szwajcarskich Marszów Życia w obstawie policji. – Na szwajcarskim Marszu dla Życia pro-life są obecni m. in. ludzie o innym kolorze skóry. Aborcja jest aktem nietolerancji wobec ludzi chorych, słabych, biednych, porzuconych, o innej barwie karnacji lub nieoczekiwanej płci. Dzieciaki opowiadają o Christianie Ronaldzie, który uniknął aborcji jako płód, choć jego matka byłą samotna i ma inny kolor skóry niż on sam. Obecnie Ronaldo dzieli się z matką milionami zarabianymi na meczach i chętnie udziela się charytatywnie.
archiwum

UNICEF: Jesteś bohaterem na boisku szkolnym, gdy zatrzymujesz przemoc słowną!

UNICEF: Jesteś bohaterem na boisku szkolnym, gdy zatrzymujesz przemoc słowną! – Dwie wzruszające reklamy społeczne UNICEFu, pierwsza opowiada o przemocy między uczniami, druga o przemocy jakiej doznaje jeden z uczniów ze strony nauczycielki. Czy któryś z uczniów lub uczennic okaże się być bohaterem i zatrzyma przemoc? Proszę o ,,mocne" aby demotywator trafił na stronę główną.
archiwum

Ostatnio nastała moda na oryginalne imiona dla dzieci. Pochodzą z amerykańskich seriali albo z XIX wiecznych romansów i mają się nijak do szkolnej rzeczywistości, w której przyjdzie żyć dziecku.

Ostatnio nastała moda na oryginalne imiona dla dzieci. Pochodzą z amerykańskich seriali albo z XIX wiecznych romansów i mają się nijak do szkolnej rzeczywistości, w której przyjdzie żyć dziecku. – Warto, aby rodzice poczytali o sytuacjach, które spotykają dzieci, a później dorosłych, którzy noszą rzadkie i oryginalne imiona. Zwykle pierwszą reakcją nowo poznanych ludzi na oryginalne imię jest konsternacja. Potem prośba o powtórzenie. Pracodawcy czasem proszą o przeliterowanie, część z nich otwarcie śmieje się z dawnego rodzicielskiego pomysłu. Nastolatki wśród przyjaciół zaczynają używać innego imienia, np. przybranego na bierzmowaniu. Mam pytanie do rodziców: Czy sami w urzędzie byście zmienili swoje imię na Mściwoja lub Harrego? Skoro nie, to dlaczego robicie to swoim dzieciom?
archiwum

Znana firma, ,,od 4 pokoleń" sprzedaje krzyżyki komunijne i sponsoruje gale aborcjonistów? P. Rafał Ziemkiewicz nawołał do bojkotu produktów.

Znana firma, ,,od 4 pokoleń" sprzedaje krzyżyki komunijne i sponsoruje gale aborcjonistów? P. Rafał Ziemkiewicz nawołał do bojkotu produktów. – Chrześcijanie to nie ,,owce", które kupują medaliki i krzyżyki na I komunię nie interesując się na co idą zarobione w ten sposób przez firmę pieniądze. Może na gale z nagrodami, gdzie tytuł ,,Kobiety Roku" można otrzymać za  dokonanie aborcji swojego płodu, przy posiadaniu wystarczających środkach finansowych na jego wychowanie?
archiwum

Hej rudy kumplu o fryzurze ,,na czarną płetwę", jak tam się POWODZI Twojej foczce?

Hej rudy kumplu o fryzurze ,,na czarną płetwę", jak tam się POWODZI Twojej foczce? – Gdy ryby głosu nie mają, głos zaczynają mieć napisy!

Kiedyś dzieciak, aby zasłużyć na szacunek i podziw rówieśników musiał wyczyścić, napoić i nakarmić konia lub inne duże zwierzę, zrozumieć jego reakcje lub dolegliwości, zapanować nad nim, dosiąść go i nauczyć się jazdy. Na zdjęciu interpretacja Kossaka

Kiedyś dzieciak, aby zasłużyć na szacunek i podziw rówieśników musiał wyczyścić, napoić i nakarmić konia lub inne duże zwierzę, zrozumieć jego reakcje lub dolegliwości, zapanować nad nim, dosiąść go i nauczyć się jazdy. Na zdjęciu interpretacja Kossaka – Dziś nastolatek chwali się komórką za złotówkę, dzięki której robi sobie "selfie" z mordką pieska. W Afryce w społeczeństwach pierwotnych czternastolatki otrzymują pole, które sami uprawiają, a następnie zbierają z niego włókniste rośliny, robią kosze i szałas, przez kilka lat udowadniają, że są w stanie pracować i utrzymywać się jak dorośli.Ich starszyzna przygotowuje ich do prawdziwego życia lepiej niż społeczności europejskie, gdzie dzieciak ma prawo imprezować, bo jest młody i mu się należy, a następnie styka się z brutalną rzeczywistością.Gdy Afrykańczyk po trzech latach pracy udowadnia samodzielność, następuje "matura" czyli obrzezanie. Po tej uroczystości może wstąpić w związek małżeński.Plemiona są różne, ale niektóre bardzo źle widzą zbyt wczesną aktywność cielesną, którą młodzi ludzie muszą wyznać przed całą wioską zanim zaczną rytuały inicjacyjne. Wiedzę zaczerpnęłam z książki polskiego lekarza-misjonarza pt. "Rubikon czarnych dziewcząt"
archiwum

Vincent van Gogh to chory nerwowo Holender i prekursor postimpresjonizmu czy też mężczyzna tęskniący za miłością, dzieckiem i kochającym domem?

Vincent van Gogh to chory nerwowo Holender i prekursor postimpresjonizmu czy też mężczyzna tęskniący za miłością, dzieckiem i kochającym domem? – Do dziś wielu biografów wypomina mu, że przygarnął  byłą kobietę do towarzystwa, która była chorowitą samotna matką, w rzeczywistości okazał jej wiele serca, niczym Jezus Marii Magdalenie. Był silnie związany z bratem Theo, z którym wiele korespondował. Był przyjazny religii, namalował m. in. Pietę. mimo to na jego grobie zabrakło najmniejszego choćby symbolu religijnego. Został pochowany szybko po śmierci, a o jego pogrzebie zdążyło się dowiedzieć niewielu przyjaciół, przybyli przynieśli ze sobą jego ulubione żółte kwiaty. Obraz jest kopią jego dzieła pt.: ,,Macierzyństwo".
archiwum

Gorzko, gorzko! Gorzko Kamil! Kto uważa, że Kamil Stoch ma najświetniejszą na świecie żonę Ewę? Kto jest za niech wciska ,,mocne" pod demotywatorem!

Gorzko, gorzko! Gorzko Kamil! Kto uważa, że Kamil Stoch ma najświetniejszą na świecie żonę Ewę? Kto jest za niech wciska ,,mocne" pod demotywatorem! – Ewuniu, za optymizm, za kolorowe sportowe ubrania - kochamy Cię!
archiwum

,,Śnieg" w kanji, nie tylko dla otaku - wielbicieli mangi. Kreski jak sądzi wiele Europejczyków to nie przypadkowe ,,krzaki", ale precyzyjna opowieść jaki jest śnieg, w jakim kierunku podąża i co dzieje się z nim po opadnięciu.

,,Śnieg" w kanji, nie tylko dla otaku - wielbicieli mangi. Kreski jak sądzi wiele Europejczyków to nie przypadkowe ,,krzaki", ale precyzyjna opowieść jaki jest śnieg, w jakim kierunku podąża i co dzieje się z nim po opadnięciu. – Pozioma kreska na górze to niebo, pionowa linia środkowa łączy niebo z gruntem, poziome linie to płatki śniegu. Linia pozioma środkowa oznacza, że przed opadnięciem śnieg przebywa jakiś czas w powietrzu. najciekawsze są linie 3 dolne, zatrzymane przez pionową krótką linię po lewej, oznaczają, że śnieg spadł i pozostaje na ziemi! Wiedziałeś o tym? podoba się, proszę o plus!
archiwum

Dwa kobiece artybuty w japońskim znaku kanji ,,matka" także w książkach dla dzieci mogłyby być zbyt jednoznaczne dla Europejczyków!

Dwa kobiece artybuty w japońskim znaku kanji ,,matka" także w książkach dla dzieci mogłyby być zbyt jednoznaczne dla Europejczyków! – Nie jest to żadne ,,uprzedmiotowienie kobiety" czy też czynienie z niej ,,obiektu seksualnego". To rzeczywisty obraz ciała niewiasty i matki karmiącej. Dwa anatomiczne kształty są ułożone jeden pod drugim ponieważ w japońskim tekst czyta się z góry na dół.